TYT Kursları

Temel Yeterlilik Testi, lise özellikle 9. Ve 10. Sınıflardaki müfredata uygun olarak üniversite adaylarının temel bilgi düzeylerinin ölçülmesini sağlamaktadır. Karşıyaka kurs ve Mavişehir kurs ile TYT kursları da bu amaca yönelik olarak öğrencilerin eksikliklerini tespit eder, gerekli konu anlatımları, testler ve deneme sınavları yaparak temel yeterlilik testine profesyonel şekilde hazırlanmasını sağlar.

TYT hazırlık kursları az sayıda öğrencinin olduğu sınıflarda alanında tecrübeli öğretmenler eşliğinde verilmektedir. Öğrenciler seviye tespit sınavının ardından eksikliklerine göre özel ders ve danışmanlık gibi kişiye özel hizmetlerden faydalanabilmektedir. 

TYT Kursları öğrencilere sınavda karşılaşacakları derslere ait konu anlatımlarını tecrübeli eğitim kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Bunun yanında uzmanlar tarafından hazırlanmış sorular, çözümler, etüt çalışmaları ve deneme sınavları ile öğrencinin eksik olduğu konuları pekiştirmesi sağlanmaktadır. Test ödevleri ile soru kalıplarına olan aşinalığında arttırılması amaçlanan TYT kursu öğrencinin sınav anında daha hızlı ve doğru yanıtlar vermesini sağlayabilmektedir.

TYT Sınavına Kimler Girebilir?

Yükseköğretim sınavının ilk aşaması olan Temel yeterlilik sınavı tüm adayların mecburi olarak girmesi gereken ilk oturum sınavıdır. Sadece TYT oturumuna katılacak adaylar Meslek Yüksek Okullarından (2 yıllık) tercih yapmaktadırlar. Fakat lisans programlarından herhangi birine yerleşmek isteyen adaylar YKS’nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavına da girmek zorundadır.

TYT Hazırlık Online Eğitim

TYT hazırlık online eğitim, öğrencilerle eğitmenin aynı fiziksel ortamda olmadıkları ve eğitimin dijital kanallar aracılığı ile verildiği eğitim öğretim sistemidir. Bu sistemde öğrenciler, eğitmenin verdiği ders anlatımlarını canlı veya kayıtlı olarak izleyebilir, deneme sınavlarına girebilir. Bunun dışında eğitmen ile özel olarak çalışabilir veya rehberlik hizmeti alabilir.

Ülkemizin en çok başvurulan sınavı olan TYT, büyüklüğüne göre büyük bir rekabeti de beraberinde getirmektedir. Bu büyük rekabetin sonucunu adayların tüm yıl aldıkları yoğun eğitim belirlemektedir. Bu süreçte planlı, programlı çalışmayan ve zamanı verimli bir şekilde kullanmayı bilmeyenler geride kalmaktadır. 

TYT Online eğitim almak, evinizden ayrılmanıza ve eğitim alacağınız alana kadar yaşayacağınız zaman kaybından kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda fiziksel olarak TYT kursu alanlarda online TYT kursu alabilirler. Bu şekilde dershaneye gidilmediği zamanlar eksiklikleri daha hızlı kapatmak mümkün olabilir.

TYT Kursları ile Özel ve Grup Dersler

Öğrencilerin okul hayatında eksik kaldıkları ders ve konuların tespiti sonrası rehberlik, danışmanlık hizmetlerinin yanında özel ders ve grup dersler sağlanarak hızlı bir şekilde eksikliklerini tamamlaması sağlanmaktadır.

Hazırlık kursu ile birlikte TYT hazırlık kitapları, TYT hazırlık dergileri, yaprak testler ve diğer materyaller kullanılarak, derslerin pratik bir şekilde daha hızlı öğrenilmesi ve bununla birlikte soru çözümleri ile birlikte pekiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Örgün eğitim hayatına kıyasla TYT kursları öğrencilere daha pratik ve öz bilgilerle birlikte formüller sunarak, öğrenilecek konuları daha hızlı öğrenmelerini ve bu şekilde daha fazla soru ile pratik yapmalarını sağlar. Bununla birlikte öğrencilere verilen grup derslerin yanında tüm öğrenciler özel derslerle de bilgilerini pekiştirebilmektedirler.

TYT Hazırlık Kursu Nasıl Olmalı?

TYT hazırlık kurslarının amacı elbette ki öğrencileri üniversite sınavına hazırlamak ve bu anlamda en iyi dereceleri yapmalarını sağlamaktır. Ancak TYT kursu demek sadece derslerin konu anlatımlarını ezberlemek, deneme sınavlarına girmek ve soru çözmek olmamalıdır. Bir öğrenci konuları tam anlamı ile öğrenmiş olsa da test aşamasında soru çözüm teknikleri konusunda eksiklik yaşayabilmektedirler. Bu öğrencinin geleceği için çözülmesi gereken önemli bir sorundur.

Ancak TYT kursları, deneyimli öğretmenler sayesinde öğrencilerin soru çözüm tekniklerini geliştirmeleri ve konuları daha pratik bir şekilde kavramaları için gerekli eğitimi ve yönlendirmeyi sağlamaktadır.

TYT Hazırlık Kursunun Avantajları

TYT hazırlık kursları, öğrencileri için rehber öğretmenler görevlendirerek sınav sırasında veya öncesinde yaşayabilecekleri aşırı heyecan, gerginlik, tedirginlik gibi sorunların üstesinden gelmek için gerekli yöntemleri sağlamaktadırlar.

Buna göre öğrenciler, sınava hazırlık süreçlerinde her türlü rehberlik ve eğitim desteğini alabileceklerdir.  TYT kurslarında eğitim veren öğretmenler branşlarında yetenekli ve deneyimli olmak zorundadır, bu da öğrencilerin daha iyi eğitim almalarını sağlayacaktır. 

TYT kursları sürekli verilen sorular ve etkinliklerle öğrendikleri konuları sağlamlaştırmaktadır. Kurslarda sağlanan düzenli soru ve çözümlerle hem soru çözüm teknikleri gelişmiş olur hem de soru kalıplarının öğrenilmesi ile yapılan hatalar da minimuma indirgenmiş olur.